Dánsko – Kodaň

Tato dánská metropole je známá svou bohatou historií, krásnými pamětihodnostmi a v roce 1996 byla vyhlášena dokonce Evropským městem kultury. Hlavní město Kodaň je také politickým centrem Dánska a své sídlo zde má i současná královna Markéta II. Ve městě žije 559 440 obyvatel (1 732 068 obyvatel včetně přilehlých aglomerací). Od roku 2000 je tato dánská metropole propojena 16 km dlouhým mostem přes průliv Öresund se švédským městem Malmö. Tento most je chloubou současné architektury a turistickým cílem pro návštěvníky Dánska i Švédska.

Historické památky Kodaně

Náměstí Kongens Nytorv
Pětiúhelníkové náměstí v centru Kodaně bylo založeno králem Christianem V. již v roce 1670. Střed náměstí se pyšní nejstarší skandinávskou sochou jezdce na koni – zakladatele Christiana V. Okolí náměstí je lukrativní zónou pro obchodníky a v jeho blízkosti lze obdivovat další významné památky, např. palác Charlottenborg a palác Thott ze 17. Století nebo Královské dánské divadlo.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Zamék Rosenborg
V samém centru Kodaně se nachází překrásný renesanční zámek Rosenborg z roku 1606, který je obklopen rozlehlou a pečlivě upravovanou zahradou. Zámek Rosenborg je významným symbolem Dánského království a v jeho sklepení jsou uchovány korunovační klenoty a cennosti královské rodiny, které si mohou prohlédnout všichni návštěvníci zámku. V přilehlém okolí zámku se nachází kasárna, ve kterých sídlí Dánská královská garda, botanická zahrada nebo Národní muzeum umění (Statens Museum for Kunst).

Zábavní park Tivoli
Díky zábavnímu parku Tivoli mají návštěvníci Kodaně jedinečnou možnost příjemně se pobavit. Tivoli je rozlehlý park, ve kterém je možné vyzkoušet si atrakce všeho druhu. K výstavbě parku roku 1943 bylo využito území bývalého vojenského opevnění. V parku si přijdou na své jak hravé děti, tak i historii obdivující dospělí. V parku lze vyzkoušet tradiční kolotoče, romantické plavby na loďkách nebo i dech beroucí horské dráhy a naprostou raritou je dochovaná nejstarší dřevěná horská dráha na světě.

Bronzová socha malé mořské víly
Žádný návštěvník Kodaně by neměl vynechat procházku podél pobřeží a zastávku u bronzové sochy malé mořské víly u přístavní pevnosti Kastellet. Socha z roku 1913 je inspirována stejnojmenným příběhem nejznámějšího dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena, na jehož počest byla vybudována.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.