Španělsko – Costa Dorada

Costa Dorada je oblast na východním pobřeží Španělska patřící k provincii Katalánsko. Díky blízkosti jednoho z nejvýznamnějších španělských měst Barcelony a svým zlatým písčitým plážím patří k nejoblíbenějším a turisty nejvyhledávanějším letoviskům v Evropě.

Centrem této oblasti je přístavní město Tarragona. Milovníci historie si zde příjdou na své, neboť se jedná o středisko bývalé římské provincie Hispánie, což dokazuje například pozůstatek římského městského opevnění, trosky římské závodní dráhy, amfiteátr nebo akvadukt Pont del Diable. Díky rychlovlakům společnosti AVE se odsud navíc snadno dostanete do Barcelony či dokonce do španělského hlavního města, Madridu, vlakem pak do Valencie a Zaragozy. Asi 8 km jižně od města se nachází proslulý zábavní park (největší ve Španělsku) Port Aventura, který je plný vzrušujících atrakcí a zábavních zařízení a skvěle se hodí zejména pro rodiny s dětmi.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Severně od Tarragony se nachází cisterciácký klášter Santes Creus, který zde založili francouzští mniši z Tolouse. Střízlivý kostel již sice neslouží původním účelům, ale stále je plně funkční a veřejnosti přístupný. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout vinné sklepy, kuchyň, refektář a dokonce i královský palác, k němuž patří také královské hrobky.

Jen asi 15 km od delty řeky Ebro se nachází další zajímavé město Katalánska – Tortosa. V Tortose stojí za návštěvu především katedrála Santa Maria a hrad Zuda, postavený v místě bývalé římské akropole. Hradby hradu Zuda jsou opravdu rozsáhlé a naskýtá se z nich nádherný výhled na celé město a hory, které patří do přírodního parku Els Ports, přezdívané ,,Pyreneje jihu“. Dále je zde možné navštívit zahrady Jardíns del Princep a také starobylou židovskou čtvrť s velice úzkými uličkami¸které se dají pouze projít pěšky nebo projet na kole.

Pokud raději obdivujete krásy přírody, pak určitě navštivte deltu řeky Ebro na jihu plochého poloostrova, kde se nachází více než 300km2 mokřin, které jsou chráněny jako přírodní rezervace – nachází se zde vnitrozemská rýžová pole, laguny, solné močály a duny. Místo je od dubna do srpna a znovu od října do února vyhledáváno více než třemi sty druhy ptáků, kteří zde odpočívají při migracích. Buďte si jisti, že pozorování plameňáků v zoo se s tímto jedinečným zážitkem nedá srovnat. Nejvhodnějším výchozím místem je vesnička Deltebre, kde můžete navíc navštívit ekologické muzeum, projet se na koni, nebo si vypůjčit čluny či kánoe a vydat se na průzkum vodních kanálů.

A pokud náhodou budete mít pocit, že jste stále ještě neviděli dost, můžete se vypravit na některý z blízkých baleárských ostrovů – Mallorcu, Menorcu a Ibizu.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

,.