Španělsko – Costa Del Maresme

Costa Del Maresme – to jsou pláže ve východním Španělsku, konkrétně v provincii Katalánsko, mezi destinacemi Costa Dorada a Costa Brava. Pobřeží Středozemního moře je zde velice hustě osídleno a to zejména díky blízkosti druhého největšího města Španělska – Barcelony. Costa Del Maresme leží severně od Barcelony mezi řekami Tordera a Besos a táhne se v délce asi 50 km. Pobřeží je relativně úzké, směrem do vnitrozemí je většinou ohraničené horskými pásmy. U moře se nacházejí nádherné a dlouhé pláže, malebné rybářské vesničky i velká turistická centra s dlouhou tradicí. Díky pohoří Montenegre jsou zdejší pláže chráněné před severním větrem a díky příjemnému středomořskému podnebí je pobřeží ideálním místem pro celoroční bydlení.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Na severnějším konci pobřeží se rozkládá působivé město Santa Sussana, jež je zasvěceno římské mučednici ze 3.století. Dál směrem na jih můžete navštívit také města Calella, Sant Pol de Mar, Argentonu, Mataró a nebo Badelonu. Odsud je to již jen kousek do Barcelony. Hlavní město této provincie je cílem všech návštěvníků Katalánska. Pokud vnímáte město jen jako středisko světově proslulého fotbalového klubu, budete příjemně překvapení – Barcelona udává směr nejen Španělsku, ale zastává významné postavení v celé západní Evropě.

Barcelona je kulturním střediskem – zahrnuje římské ruiny i moderní architekturu. Prohlídku doporučuji začít v Barri Gótic (Gotické čtvrti). Četné katedrály (Nejvýznamnější je La Seu, která byla znovu postavena v 19.století podle původních plánů ze 13.století.), paláce a muzea vypovídají mnohé o nejúspěšnější éře města. Tepnou této části města je ulice La Rambla, která vede k soše Kryštofa Kolumba vedle přístavu. Jižně od rušné ulice je nová, moderní čtvrť Raval, v níž naleznete muzeum moderního umění MACBA. Západně od starého městka leží bludiště ulic známé jako Eixample (Nová přístavba). V této čtvrti se nachází srdce Barcelony – Gaudího Sagrada Família a také jeho Parc Güell.

Na vyvýšenině Montjuïc se rozprostírá síť několika děsítek muzeí, kam vás vyveze lanová dráha z hlavního přístavu. Město je navíc plné vyhlášených restauračních zařízení, která nabízejí ty nejlákavější gastronomické zážitky, luxusních obchodů i malebných typických španělských obchůdků se suvenýry. Pokud vás přeci jen omrzí šplhání po památkách nebo budete mít pocit, že jste kulturní možnosti Barcelony dokonale poznali, vydejte se na některou z četných písečných pláží a oddávejte se slunečním paprskům nad Středozemním mořem.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

,.