Španělsko – Costa del Azahar

Costa del Azahar je turisticky vyhledávanou oblastí na východě Španělska. Nachází se na rozhraní provincií Valencie a Katalánska. Jde o členité pobřeží lemované kopci, kde se nachází úrodná oblast huerta, která bývá považována za nejúrodnější oblast v Evropě. Vidět zde můžete nekonečné terasovité sady pomerančovníků, citroníků a broskvoní a také rýžová pole, která se táhnou až k obzoru.

Střediskem oblasti je město Valencia, třetí největší město Španělska. Historii města vytvářeli již Řekové, Kartáginci, Římané, Vizigóti a od 8.století také Arabové. Od 13.století prožívala Valencia svůj zlatý věk, ale později začalo město upadat a vše vyvrcholilo občanskou válkou ve 30.letech 20.století. Za druhé světové války bylo město bombardováno. Jeho přestavba byla dokončena až na přelomu století.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Turistům nabízí Valencia spoustu možností zábavy – přes den můžete kromě pláží navštívit desítky malebných obchůdků s ručně malovanými vějíři, vyzdobenými mantilami, hedvábnými šátky a keramikou nebo využít kulturních možností města – v severní části najdete parkové zahrady Jardines del Turia, ve starém centru se nachází gotická katedrála Plaza de la Reina nebo osmihranná zvonice El Miguelete. V katedrále stojí za vidění hlavně Capilla del Santo Cáliz (kaple svatého grálu), kde se nachází achátový pohár z 1.století, z kterého údajně pil Ježíš Kristus při poslední večeři. Navštívit můžete také muzeum keramiky a mnoho výstavních galerií. Povinností každého návštěvníka města je zajít večer alespoň do jednoho z vyhlášených barů tapaz, kde můžete ochutnávat ty nejrozmanitější lahůdky východního pobřeží až do rána.

Historicky velmi zajímavým městem této oblasti je také Sagunto – město, které ve 2.století bojovalo po boku Říma proti Hannibalovi. Dnes se zde nachází zřícenina staré pevnosti nebo obnovený římský amfiteátr, který je dodnes používán jako letní scéna pro divadelní festivaly. Prohlédnout si zde můžete také labyrint uliček v Juderii, který představuje jednu z nejstarších židovských čtvrtí ve Španělsku.

Pokud zatoužíte poznat raději atmosféru přímořských vesniček a malebných městeček Španělska, vydat se můžete třeba do rybářského přístavního města Alicante, které se rozrůstá kolem širokého zálivu v blízkosti Torrentu. Zde můžete navštívit typické rybí trhy, ale i spoustu uměleckých výstav. Možnosti východního pobřeží Španělska jsou zkrátka nevyčerpatelné.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

,.