Chorvatsko – turistické cíle, základní slovníček

Chorvatsko – ráj českých turistů

Jihoevropský stát, který se už několik let řadí mezi oblíbené turistické cíle našich krajanů v době letních dovolených. Ale kromě nejvyhledávanější destinace pro trávení letní dovolené – Makarská riviéra, má tento stát i mnoho dalších kulturně a historicky cenných míst.

Nejkrásnější místa Chorvatska

Národní park Plitvická jezera: od roku 1979 je tato malebná krajina v okolí řeky Plitvice na seznamu světového přírodního bohatství UNESCO. Panenská příroda, průzračně čistá jezera a mnoho vzácných živočichů jsou charakteristickými znaky pro Plitvická jezera. Okolní příroda v minulosti hostila filmaře oblíbených „Májovek“.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Přístav Dubrovník: od roku 1979 je tento historicky cenný přístav zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Centrum města je bohaté na úzké uličky, které vybízejí k romantické procházce. Ve své době se přístav charakterizoval převážně silným loďstvem a obrannými hradbami, které chránili poloostrov před nájezdy Turků.

Amfiteátr Pula: nejen Itálie a Řecko se může pyšnit těmito historicko-kulturními skvosty, ale i Chorvatsko je domovinou jednoho z nejzachovalejších amfiteátrů svého druhu na světě. Tato třípatrová stavba je v dnešní době dějištěm konání různých kulturních akcí a festivalů.

Ostrov Kočula: rozmanitá a velice úrodná příroda tohoto ostrova plodí kvalitní vinnou révu, jižní ovoce, olivy a krásně vonnou levanduli. Na ostrově je také nespočet tradičních restaurací a taveren, jejichž majitelé Vás k návštěvě budou zvát z přilehlých uliček. Každý návštěvník by neměl vynechat návštěvu alespoň jednoho, na exponáty bohatého, muzea, které se věnují historii ostrova a lodnímu stavitelství.

Ražanj – cíl pro klidnou dovolenou: malebná vesnička Ražanj nedaleko Šibeniku je místem pro strávení poklidné rodinné dovolené. Žádné přeplněné pláže, rušné promenády a dlouho do noci hrající hudba. Ražanj se charakterizuje rodinnými apartmány, přívětivými lidmi a exotickým cvrlikáním cikád.

Základní turistický slovník

Dobrý den! – Dobar dan!
Nashledanou! – Doviđenja
Jmenuji se… – Ja sam…
Děkuji. – Hvala.
Ano / ne – Da / ne
Kde je… – Gdje se nalazi…
Policie – policija
Pohotovost – spremnost

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.