Chorvatsko – Severní Dalmácie

Severní Dalmácie leží mezi Karlobagem a mysem Zečevo. Příroda na severu oblasti je značně odlišná od její jižní části. Kontrast je znát i co se týče cestovního ruchu.

Severní část této chorvatské lokality je skalnatá a skoro liduprázdná. Je to pouze úzká část pobřeží a zrovna tudy je vedena magistrála, která lemuje i vápencové sály Velebitu. Jelikož toto pásmo Severní Dalmácie je plné zákrut, náročného terénu a velkého provozu, bývá to pro řidiče aut vysloveně oříšek. Téměř nikdo zde však nevyužívá rekreace.

Severodalmatská letoviska nejsou moc tradiční a rozvíjet se začala v 70. a 80. letech, kdy už v jiných místních oblastech dávno probíhal cestovní ruch.

Většina zdejších míst k rekreaci jsou i v současnosti spíše menšími letovisky, jenž mají dobré podmínky v oblasti sportu, rybolovu, v celkové atmosféře a klidu, a proto se staly oblíbenými. Pláže jsou tu oblázkové, které jsou lemovány borovými lesy. Moře je čisté, příroda vždy zelená. Někteří turisté se sem rádi vrací, a to díky klidu a velkému množství vyžití, ať už sportovního, tak společenského.

Severní Dalmácie je výjimečná hlavně kvůli dvěma národním parkům – Paklenica a Krka – jsou velmi často navštěvované.

Je tu též bohatství v podobě kulturně historických památek – Zadar s nesčetným množstvím románských památek, Šibenik s katedrálou zapsanou v UNESCO nebo městečko Nin s nejmenší katedrálou světa.

Moderní záležitostí jsou severodalmatské jachtařské přístavy – mariny. V Sukošanu je to velká marina Dalmacija na chorvatském Jadranu, v perfektním stavu je též jachtařský přístav přímo v Zadaru, marina Tankerkomerc Zadar nebo marina Borik.

Lokality patřící k Severní Dalmácii jsou z ČR velmi dobře dostupné, a to díky dálnici Záhřeb – Split, jež je velmi rychlé spojení, které bylo celkem nedávno dokončeno.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.