Chorvatsko – Půjčení auta

Zda si zvolíte do Chorvatska jiný způsob dopravy než je vlastním automobilem a budete toužit po poznání Balkánského poloostrova po vlastní ose, nejspíš se nevyhnete využití služeb půjčovny aut. Jejich podrobnějším přehledem se Vás pokusíme nyní provézt.

Proč si v Chorvatsku půjčit auto: existuje spousta exkluzivních míst v Chorvatsku, které stojí za návštěvu a bližší prozkoumání, ale bohužel jsou někdy tato místa poněkud vzdálena. K takovým místům se řadí např. překrásný národní park Plitvická jezera (na severu ve vnitrozemí), historické město Dubrovník (jižní pobřeží), klidné pláže na poloostrově Pelješac.

Kde si půjčit auto: půjčovny aut se nachází na letištích (Brač, Dubrovník, Osijek, Pula, Rijeka, Split, Zadar, Záhřeb), v letoviscích podél celého pobřeží, v turistických střediscích, ale dokonce i v menších městech ve vnitrozemí. K nejrozšířenějším sítím chorvatských autopůjčoven patří Herz, Avis a Ina.

Jaké auto si půjčit: typ vozu záleží především na způsobu jeho užití a posádce, která bude vůz užívat. Početná rodina pravděpodobně uvítá bezpečnější vůz vyšší kategorie, naproti tomu skupina přátel – dobrodruhů nepohrdne starším a levnějším vozem nižší kategorie.

Ceny za půjčení: cena za půjčení vozu především závisí na stáří a typu vozidla. Dalším neopominutelným kritériem je i počet dní, na který si přejete auto vypůjčit – sazby autopůjčoven jsou převážně uváděny ve dnech. Orientačně se ceny pohybují cca od 350 kun/den (auto nižší kategorie) – 950 kun/den (luxusní vůz). Ceny se pochopitelně liší i ročním obdobím, v letních měsících (červen – září) jsou ceny půjčoven vyšší, ale autopůjčovny se snaží zákazníky nalákat alespoň na různé slevové akce. Cena za pronájem vozidla by měla obsahovat základní i havarijní pojištění.

Podmínky půjčení vozidla: k půjčení vozidla se požaduje minimální věk řidiče 21 let, řidičský průkaz + 1 rok řidičské praxe. Auto je půjčováno k neomezenému počtu najetých kilometrů. Konkrétní podmínky o pronájmu se stvrzují podpisem na výpůjční smlouvě.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.