Chorvatsko – Přípravy na cesty

Přípravu na cesty do Chorvatska ovlivňuje především způsob dopravy, který je zvolen. Nejrychleji a nejpohodlněji se lze do Chorvatska dopravit letecky (letiště Split nebo Dubrovník). Průměrná doba letu činí cca 95 minut a dále autobusem do zvoleného letoviska.

Většina českých turistů ovšem do Chorvatska volí jako dopravní prostředek autobus nebo vlastní automobil. Cesta autobusem je výhodná časově i cenově a navíc nabízí nadstandardní pohodlí v podobě vybavení luxusních autobusů. Průměrná doba jízdy autobusem i s přestávkami činí cca 12 hodin.

Třetím a nejvyužívanějším způsobem dopravy je jízda vlastním automobilem. V tomto případě dobu cesty ovlivňují především řidičské schopnosti, technický stav vozidla a frekventovanost silnic, ale při zvolení té nejkratší cesty lze k chorvatskému pobřeží dorazit do cca 9 hodin. Jízda vlastním automobilem nabízí nespornou výhodu v neomezeném počtu zavazadel, který oceníte v případě vlastního stravování. Přípravu na cestu do Chorvatska z velké části ovlivňuje i způsob ubytování a stravování.

K nejpopulárnějším typům patří ubytování v rodinných apartmánech s vlastním stravováním. V tomto případě je nutné počítat s vyšší cenovou náročností na nákup potravin nebo návštěvu místních restaurací. Není ani výjimkou, že si turisté sebou vezou dopředu navařené jídlo v zavařovacích sklenicích.

 Na co nezapomenout

  • cestovní pas (podmínkou pouze při letecké dopravě)
  • občanský průkaz (od 1. 6. 2004 mohou občané ČR přicestovat do Chorvatska pouze na OP)
  • psi a kočky musí být označeni mikročipem nebo alespoň vytetovaným a jasně čitelným evidenčním číslem, očkovací průkaz
  • v případě cestování vlastním automobilem je nutný řidičský průkaz, osvědčení o technickém stavu vozidla, mezinárodní poznávací značka CZ, zákonné pojištění (zelená karta), krátkodobé havarijní pojištění, poskytující kvalitní asistenční služby
  • cestovní pojištění pro všechny účastníky, zajišťující v případě potřeby veškeré léčebné výlohy
  • léky, hygienické potřeby, opalovací prostředky…

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Štítky: ,

,.