Chorvatsko – Potápění

Především dalmatské pobřeží je vysloveně rájem jak pro sportovní, tak i rekreační potápěče. Podmořský svět je v Chorvatsku dochován ve vyloženě překrásném stavu hlavně kolem ostrovů, které jsou rozmístěny před pobřežím. Lodní linky mají povinnost se jim vyhýbat, a tak zde i dnes objevíte nedotčenou mořskou vegetaci (faunu a flóru).

Velká část místních obcí má možnost naplnit vám potápěčské lahve opět vzduchem. Stačí tedy, abyste si raději vzali své vlastní přístroje, protože nejsou všude k sehnání a pokud ano, nemusí být v dobrém stavu.

Máte-li v oblibě šnorchlování, přijdete si zde též na své, jelikož velká část pobřeží je skalnatá a plná krasů. V Chorvatsku je mnoho korálů a ryb, které se vyskytují hlavně v útesech, které jsou poseté lasturami.

Při potápění se šnorchlem v těchto lokalitách se raději vyhněte plážím a najděte si vhodný vstup do moře – tedy lehce stranou a s nenarušeným životním prostředím.

Pokud se na potápění chystáte poprvé, můžete využít zdejších profesionálních potápěčských škol, které naleznete opravdu po celém chorvatském pobřeží. Školy tu pořádají odborné kurzy pro laiky i zkušenější potápěče. Je tu také možnost služeb potápění jak pro skupinky, tak pro jednotlivce.

České potápěčské základny v Chorvatsku poskytují jak plavby po moři, tak i výlety po pevnině. Národní park Kornati a Telaštica jsou okouzlující místa s úchvatnými terény a zátokami. Jelikož patří tato místa k chráněným, je tu také rozmanitý podvodní život.

Potápěčské školy poskytují kromě potápění i ubytování, programy pro nepotápěče, outdoorové programy nebo třeba výlety lodí po okolních památkách a parcích.

Potápěčské základny v Chorvatsku mají též nabídku hospod s českými delikatesami jako je točené plzeňské pivo. Budete se tu tedy cítit jako doma.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.