Chorvatsko – ostrov Rab

Chystáte se na dovolenou, ale neustále se nemůžete rozhodnout kam? Jsou Vaše priority čistá průzračná voda, dlouhé písečné pláže a rozumná cena? Pak si vyberte chorvatský ostrov Rab, jeden z nejkrásnějších ostrovů v Jaderském moři. Středomořské klima s vysokým počtem slunečných dní Vám zajistí klidnou dovolenou i krásné opálení.

Na ostrov se dostanete trajektem, jehož linka spojuje Rab i se sousedními ostrovy (ostrovy Krk a Pag). Ostrov je členitý, má mnoho zajímavých i tajemných zátok, kterým dodává kouzlo bílý jemný písek a nádherně průzračná mořská voda. Nejen vodou nasycený vzduch, ale i bohatá vegetace, bude mít blahodárný účinek na vaše plíce. Ostrov Rab je mimo jiné i mezinárodně uznávaným lázeňským místem, kam každoročně jezdí za léčbou alergici a astmatici.

Na ostrově si můžete vybrat hned z několika letovisek: Lopar, Suha Punta, Kampor a další. Pokud budete cestovat s dětmi, nejlepší volbou je letovisko San Marino na východě poloostrova Lopar, kde je 1,5 km dlouhá pláž (Rajská pláž) s pozvolným vstupem do moře.

Budete-li si chtít odpočinout od koupání, můžete navštívit některé z nádherných historických a architektonicky jistě velmi zajímavých památek. Hned několik jich najdete na jižním pobřeží, ve stejnojmenném historickém sídle – městě Rab.

Pokud Vás město neláká, zajděte si raději do přírody. Využít můžete několik turistických i naučných stezek. Podívat se můžete do geologického parku na Loparu, do lesní rezervace s majestátními duby na poloostrově Kalifront nebo do lesoparku Komrčar přímo u města Rab.

Dovolená na ostrovu Rab je určitě skvělou a dostupnou volbou. Do Chorvatska se dostanete autobusem nebo vlastním automobilem a dokonce si můžete i vybrat typ ubytování – v nabídce naleznete jak apartmány, tak například i karavany.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.