Chorvatsko – ostrov Krk

Krk je Čechy velmi obdivovaná destinace. Ostrov se nachází v Kvarnerském zálivu a ročně sem putují statisíce turistů, kteří se rádi vrací zpět na tato místa.

Ostrov Krk není pro nás Čechy vzdálený, a také proto je hojně navštěvovaný. Blízký je rovněž tradicemi. První, co uvidíte, když budete připlouvat trajektem, je tamní most, místní monument. Již více jak čtvrt století stará spojnice se stala symbolem Krku a díky ní je tento největší ostrov Chorvatska mnohem více dostupný. Přes 400 kilometrů čtverečních je rozloha, jež dělá z Krku obrovský ostrov. Tento velký kus země vám umožní nepřeberné množství možností, co se výletů týče. A to i kvůli mostu, přes který se dostanete rychle na pevninu. Krk je položen velice strategicky.

Příroda je tu velmi rozmanitá – jsou tu jak nížiny, tak i vysoké skály, lesy či několik set metrů měřící vrcholky nad mořem. Pláže na ostrově Krk jsou převážně oblázkové, písku si tu moc neužijete.

Kolem ostrova je velké množství malých ostrůvků, z čehož se jeden pyšní rezervací supa bělohlavého. Cyklisté tu zajisté též najdou vyžití díky místním stezkám. Teplota vody a vzduchu se zde v letních měsících průměrně pohybuje okolo 25°C.

Riviéry poblíž ostrova jsou lázeňskými oblastmi, jelikož v zálivu Soline se nachází léčivé bahno vhodné k zotavení organismu.

Město Vrbnik je proslulé svým delikatesním bílým vínem, uznávaným po celém světě. Jmenuje se Vrbnička žlabina.

Metropole Krk je velice bohatá svou historií, což se odráží v místních památkách.

Baška je malé městečko s písečnou pláží a úzkými uličkami. Punat je moderním přístavem lodí a jachet, a je také proslulý svými písečnými plážemi.

Velmi zkušení turisté jsou toho názoru, že na ostrově Krk jsou ty nejlepší restaurace široko daleko po celém Chorvatsku. Užijí si zde dovolenou jak gurmáni, turisté milující památky, tak i sportovně založení cestovatelé. Můžete tu chodit do školy potápění, naučíte se zde windsurfingu, zahrajete si tenis, volejbal a mnoho dalších sportů. Veškeré vybavení je možné si zapůjčit.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Štítky: , , ,

,.