Chorvatsko – ostrov Hvar

Dalmacie, jedna z mnoha částí Chorvatska, skýtá nespočet krás, mezi které patří i prosluněný ostrov Hvar. Není proslulý pouze opravdu slunečnými dny, ale též vůní levandulí, jež tu v létě kvetou na skaliscích poblíž moře. Kromě velmi teplého léta tu ani zima není krutá.

Hvar se nachází mezi Bračem a Korčulou a je výhodný jak svým klimatem, tak i polohou.

Ostrov se pyšní také stejnojmenným městečkem, jenž je proslulý svou elegancí a bohatou minulostí z dob benátských. Na Hvar shlíží úžasně zrekonstruovaná pevnost Španjola, která měla dříve obranný účel. O něco výše položený je Fort Napoleon z 18. století. Velká část kamenných pokladů je na největším dalmatském náměstí Piazze. Dominantou náměstí je však katedrála sv. Štěpána s barokní zvonicí.

Do 13. století byl hlavním městem ostrova Stari Grad, jenž je menší než Hvar. Je specifický svými úzkými uličkami a zachovalými kamennými domy, Stari Grad má ve svém centru i malebná náměstíčka vhodná k podvečerním procházkám nebo k posezení v místních restauracích.

Tamní moře je považováno za vůbec nejčistší, které je součástí Jaderského moře. Jelikož je Hvar jedno z nejnavštěvovanějších letovisek široko daleko, je výhodnější se sem vypravit mimo letní sezónu.

Na své si na Hvaru přijdou jak turisté milující slunění na pláži, tak jachtaři a potápěči, jelikož je tu opravdu co obdivovat.

Všechny lokality jsou většinou dostupné hvarským autobusem. Nejvíce frekventovaný spoj je pochopitelně mezi Starým Gradem a Hvarem.

Ostrovy Pakleni jsou velmi vyhledávaným místem na výlet, kam se budete muset dopravit lodním taxi. Toto souostroví je tvořeno 22 ostrůvky, na které se běžte podívat na kopec u pevnosti nad Hvarem.

Nejoblíbenější suvenýry, které si pořizují místní turisté, jsou levandule, ať už v podobě pytlíků nebo olejů do koupele. Tyto sáčky s levandulovým květem jsou účinné proti molům. Toto vše lze zakoupit kdekoliv po celém ostrově.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.