Chorvatsko – Opatija

Mezi nejluxusnější a zároveň nejvíce navštěvované místo na východu Jadranu patří Opatija, jež je známá jako klimatické lázně. Opatija je pár kilometrů na jihozápad od Rijeky.  Dříve měla název Abbazia.

Opatija leží v chráněné poloze, a proto má příznivé a mírné podnebí. Je zde hojná vegetace díky velké vlhkosti.

Proslulé letovisko Opatija nabízí turistům luxusní hotely. V poslední době se tu hodně rekonstruovalo, a hotely tak byly zařazeny do vyšší kategorie – čtyři a pět hvězd.

V Opatiji se můžete vykoupat na čtyřech upravených koupalištích, kam se navezl písek. Opatijské hotely mají malé vlastní pláže, zejména u hotelů vyšších kategorií. Pláže bývají hlavně z betonu a mají i schody do moře. Z pláží byly vyznamenány Modrou vlajkou kvality hlavní pláž Slatina, Lido a Tomaševac.

Opatija vám nabídne jachting a tenis. V listopadu se tady koná Pohár Opatije v jachtingu, v květnu Mezinárodnní regata, v září mezinárodní turnaj v házené a další. Dobré podmínky jsou zde též pro cyklistiku.

Tamní nabídka zábavy je bohatá. Večer navštivte taneční kluby, bary nebo restaurace a kasino. Ze společenských, kulturních a zábavních akcí jsou tu koncerty klasické i rockové hudby, divadlo či výstavy. V červenci je významný Liburnia Jazz Festival.

Opatija je nazvána dle benediktinského opatství z 15. století.
Kvůli cestovnímu ruchu se v Opatiji vybudovala silnice do Rijeky a také úsek železnice Rijeka – Pivka. Poté se začaly stavět luxusní hotely i soukromé vily a letohrádky včetně zahrad a parků pro rakouskou šlechtu. Po první světové válce sláva Opatije pohasla. Velký rozvoj cestovního ruchu v 60. letech 20. století přinesl nový zájem o Opatiji. Modernizovaly se staré hotely, obnovila se infrastruktura a též celková tvář lázní. Stoupla podpora pobytů v létě, ale hlavní byly stále mimosezónní pobyty v zimě. Jednalo se zejména o kongresy, sjezdy a sympozia.

Toužíte-li po zhlédnutí okolí, vydejte se po promenádní cestě lungo mare přes Volosko do Lovranu nebo podnikněte výlet po svazích Učky na vrcholky tohoto pohoří. Další významnou lokalitou je národní park Risnjak vzdálen zhruba 50 km od Opatije. Nedaleko je dokonce i Rijeka a slavné Benátky


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.