Chorvatsko – Makarská riviéra

Makarská riviéra je jedna z nejúchvatnějších oblastí Jadranského pobřeží Chorvatska. Riviéra se táhne zhruba 60- 70 km podél moře a největším městem na ní ležící je město Makarska (12 tisíc obyvatel). Jejím bodem je městečko Brela, jež je zhruba 60 km jižně od Splitu. Nejjižnějším místem je obec Živogošče, přičemž někdy bývá uváděno i městečko Gradac.

Městečka Makarské riviéry nejsou osídlena příliš hustě, ovšem příroda okolo nich je přímo úchvatná. Na Makarské riviéře tak můžete naštívit také přímořské městečko Baška Voda, Promajna, Bratuš, Krvavica, Tučepi, Podgora, Drašnica, Igrane, Drveník či Podaca. Všechna výše uvedená městečka mají v půměru kolem 500-1500 obyvateli a poskytují tak příjemnou klidnou atmosféru vzdálenou městskému  hluku a shonu.

Oblast Makarské riviéry je ovšem také jednou z nejvyhledávanějších turistických oblastí, což s sebou nese také navýšení ubytovacích kapacit. Ve většině zdejších městeček a měst tak nenajdete pouze zapadlé poklidné pláže a domácí penzionky, ale také rozsáhlé hotelové komplexy, jež ovšem nabízejí svým hostům veškerý komfort i bohatý program. Nabídka rozmanitých aktivit, ať už vodních, či suchozemských je zde základem poskytovaných služeb.

Pro milovníky přírody i pěších túr je zdejší pohoří Biokovo se svou nejvyšší horou sv. Jure (1762 m n. m.) přímo stvořené. Oblast Makarské riviéry je ve srovnání s ostatními oblastmi Dalmácie také poměrně hojně zalesněná. Má překrásné oblázkové i písčité pláže, průzračné moře a stabilní teplé klima. Všechna výše uvedená letoviska tak nabízí svým návštěvníkům vysoce kvalitní koupání.

Město Makarska, se svou 1500let starou historií, má nádherné historické jádro v benátském stylu s mnoha úzkými uličkami, obchůdky všeho druhu i kavárnami a restauracemi. Součástí starého města je také velký přístav. Ve městě se stále hojně provozuje rybolov a v okolí města se pěstují olivovníky i vinná réva.

Podgora: Je poměrně rušným letoviskem, ovšem mimo hotelová střediska se zde můžete ubytovat také v některém z menších rodinných penzionků, jež zde během posledních třiceti let vyrostli jako houby po dešti. Vyvěrá zde léčivý sladkovodní pramen Klokun. Zajímavou historickou památkou města jsou dvě obranné protiturecké věže ze 17. století.

Baška Voda je menším letoviskem „lidovějšího“ rázu. Je výrazné svou vegetací, borovicové lesíky zde sahají přímo až k oblázkovým plážím. Zdejší barokní kostelík sv. Vavřince (sveti Lovre) stojí na antických základech.

Žiogošče je malou obcí s necelými 500 obyvateli. Zůstalo zde hodně dobře zachovaných starých městských domů. Nad obcí stojí františkánský klášter a barokní kostelík.

Igrane je klidnějším letoviskem. Budou se zde dobře cítit především méně nároční turisté.

Tučepi je letoviskem ležícím opravdu v těsné blízkosti pohoří Biokova a jeho svěžího horského vzduchu. Je zde poměrně mnoho kostelíků(sv. Jiří, sv. Kateřiny, sv. Michala) .

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.