Chorvatsko – Kvarner

V  Kvarneru jsou letoviska východního pobřeží Istrijského poloostrova, jenž je omývan Rijeckým a Kvarnerským zálivem. Kvarnerská riviéra začíná jižně letoviskem Duga Uvala a končí lázněmi Opatija.

Riviéra je tvořena úzkým pásem pobřeží, kde se nacházejí zalesněné svahy pohoří Učka. Místo výstavby nových hotelových komplexů se modernizovaly ty staré a pouze výjimečně tu najdete nová luxusní zařízení. Priváty jsou naopak rozrostlé až do okolních svahů.
Nové kempy vznikají v krásném přírodním prostředí.

Co se kultury a zábavy týče, tak na Kvarneru je jejich pestrá a bohatá nabídka. Oblíbená je lidová slavnost sběru jedlých kaštanů v Lovranu s názvem Marunada. Ochutnávají se tu místní sladké pochutiny z jedlých kaštanů a je zde také zajímavý zábavní a kulturní program s reprezentačním plesem. Sportoviště v Kvarneru naleznete též, tudíž je stále se na co dívat.

Na severu Kvarneru je koupání lehce omezeno kvůli malým plážím a koupalištím. Avšak velká část pláží je krásná a v dobrém stavu. Mívají hrubý písek a drobné oblázky. Na jihu kvarnerského pobřeží jsou výborné podmínky ke koupání. Jsou zde oblázky, hrubý písek a skalní plotny. Ohledně sportu se tady meze nekladou, protože budete mít možnost se potápět, jezdit na jachtě či vodních lyžích. Je tu čisté přírodní prostředí, dokládá to tamní výskyt vzácné fauny jako je sup, sokol, orel a jiní opeřenci.

Mnoho zdejších míst jsou slavná lázeňská střediska již od 19. století. Riviéra byla a je populární především pro nejvyšší rakouskou šlechtu, jež vlastnila vilu či letohrádek na pobřeží. Díky masivu Učky je oblast mírného podnebného pásu.

Vysoká turistická návštěvnost byla možná též díky vynikajícímu železničnímu spojení mezi Kvarnerem a Vídní.

Od jihu až po sever pobřeží si můžete vybrat z různě dlouhých procházek po okolí. Příkladem je promenáda z Lovranu přes Opatiji do Voloska, vycházky do lesů Učky nebo náročnější výstup na vrchol masivu Učky. Výhled se řadí k nejhezčím v severní části chorvatského přímoří. Výlet můžete podniknout i autobusem, avšak poslední část výstupu je pouze pěší.
Zajímavé jsou výlety do vnitrozemí Istrijského poloostrova, do národního parku Risnjak či na ostrovy Cres a Krk. Oblíbené bývají výlety lodí do Benátek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.