Chorvatsko – Korčula

Malebný a historicky cenný ostrov Korčula bezesporu patří k chorvatským klenotům. Členité pobřeží ostrova lemují skupinky ostrůvků (např. Ošjak, Proizd, Majsan, Sutvara), zálivy (největší záliv Vela Luka) a kamenné útesy. Značná část ostrova má hornatý povrch s nadmořskou výškou přesahující 500 metrů. K nejvyšším horským hřebenům Korčula patří Klupca (568 m. n. m.) a Kom (510 m. n. m.). Ostrov Korčula je proslulý velmi úrodnou půdou, která plodí sladké jižní ovoce a kvalitní vinnou révu. Na Korčule žije cca 17 tisíc obyvatel. Nejhustěji je osídleno hlavní město ostrova – Korčula a přístavní město Vela Luka při západním zálivu. Nejpohodlněji se lze na ostrov dopravit trajektem s pravidelným jízdním řádem z měst Orebić (poloostrov Pelješac) a Drvenik (na Makarské riviéře).

Ostrov Korčula je po Dubrovníku v pořadí druhým nejnavštěvovanějším turistickým cílem v Chorvatsku. Svou malebnou podobu ostrov získal především v době svrchovanosti Benátek v 15. století. Chloubou celého ostrova je původní historický ráz hlavního města Korčuly. Půvabná starobylá atmosféra města významně posiluje cestovní ruch na Jadranském pobřeží. Mezi nejcennější historické a kulturní památky města patří obranné vojenské hradby, zdobené dělostřeleckými děly, věž Revelin s překrásnou vyhlídkou po okolí a gotická katedrála sv. Marka z 15. století, která je dominantou celého korčulského náměstí. Za návštěvu jistě patří i bohatá sbírka zdejšího muzea, které se nachází v jednom z nejkrásnějších ostrovních paláců – Palača Gabrielis. V jedné z vedlejších uliček se dokonce nachází i dochovaný rodný dům světově známého mořeplavce a objevitele Marca Pola.

Korčula neláká k návštěvě pouze milovníky historie a umění, ale i sportovci zde naleznou svá vyžití. Ostrov je ideálním místem pro jachting, surfing, potápění, jízdu na vodních lyžích a další vodní sporty.

Další velmi významnou předností ostrova jsou vskutku kvalitní služby v ubytování a pohostinství.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.