Chorvatsko – Jachting

Jachting je poněkud drahým sportem a zálibou, nicméně nepatří mezi nesplnitelné sny, pokud je řeč o jachtingu v Chorvatsku. Tady si tento sport může dovolit téměř každý.

Vlastní loď tu totiž není podmínkou, a navíc budete mít možnost pronajmout si ji rovnou i s kapitánem. V případě, že si jachtu pronajmete jako vícečlenná skupina lidí, vyjde vás její pronájem na přijatelnou cenu.

Díky členitosti a kráse chorvatského pobřeží se tato země řadí k jedné z nejzajímavějších evropských jachtařských lokalit. Plavba jachtou po zdejším moři je zkrátka úchvatná.

Pohled z lodní paluby je vskutku zážitek oproti klasickému pobytu v hotelu u moře. Většina chorvatských jachtařských přístavů je blízko historických center a též nedaleko sebe, jen pár hodin plavby lodí. Při silném větru (mistral, jugo, nevera, bora) či v případě náhle zhoršeného počasí tu mariny poskytují jistotu rychlého přesunu do bezpečí a klidnějšího prostředí. Marin je v Chorvatsku necelých padesát a mají roli jak přístavu, tak i technické pomoci každému typu plavidel. Dále tu můžete využít také vynikající restaurace a krásné ubytování, dáváte-li přednost noclehu na pevnině. Bývají tedy velice dobře vybavené.

Jachtu si tu pronajmete v každé marině a ne pouze v létě, nýbrž i na podzim, což se dá pokládat za výhodu. V tomto ročním období je tu totiž příjemná teplota moře kolem 25°C.

Podrobné informace máte možnost si nastudovat v brožuře Chorvatské Mariny a Informace pro jachtaře. Obě byly vydané v češtině.

Týdenní kurzy jachtingu vám umožní získat kapitánský průkaz. Pořadatelem je kupříkladu Alfa Yacht Club, a to na jaře a na podzim. Bude vás to stát v přepočtu necelých 12 tisíc korun. Do ceny je započítán výcvik a ubytování, dále služby instruktora, spotřebované hmoty, přístavní poplatky a hlavně vystavení povolení k plavbě. Podmínkou je především věk nad 16 let.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Štítky: , ,

,.