Chorvatsko – Istrie

Mezi nejkrásnější jaderské pobřeží jistě patří to na istrijském poloostrově, a to hlavně mezi mysem Savudarija a mysem Kamenjak.

Istriie je proslulá svými úchvatnými zátokami, jež jsou lemovány lesy. Pláže tu bývají smíšené – betonové a oblázkové. Kdo má rád historii, na Istrii si přijde na své návštěvou místních památek z různých dob.

Zeměpisně se dělí na Bílou Istrii, která se pyšní převážně vápencovým pohořím Učka a Čičarija, na jílovitou Šedou Istrii, jež spojuje Labin, mys Savudariji a Terst, a konečně na Červenou Istrii, jež je tvořena úrodnou půdou červenice.

Turisty nejnavštěvovanější oblastí chorvatského pobřeží je západní pobřeží Istrijského poloostrova.

Letoviska jsou zde bohatá na nejrůznější obchody, ale také kulturní i sportovní vyžití. Na Istrii můžete využít mnoho druhů dopravy, a to především autobusové linky, na výlet na okolní ostrůvky však lze použít trajekt či taxi čluny.

Co se týče rozlohy Istrie, dá se o ní říct, že to největší jadranský poloostrov s rozlohou přes 3000 km2. Je hojně navštěvovaný a ideální k letní dovolené, nejen kvůli příjemným teplotám, ale i díky jedinečné přírodě skýtající hlavně na jaře mnoho rostlin a luk nejrůznějších barev. Léta tu však nebývají tak teplá jako na jižnější Dalmácii.

Istrie je považována za jedno z nejimpozantnějších a zároveň nejzajímavějších chorvatských míst, jelikož je velice různorodá, ať už svým okouzlujícím vnitrozemím, tak krajinou hornatého charakteru či léčivými prameny a vinnými stezkami. Na kopcích tu zase dominují středověká městečka.

Důležité je vědět, jaký druh ubytování bude vhodný právě pro vás. Poloostrov Istrie je v tomto směru velice různorodý, avšak nabízí nepřeberné množství luxusního ubytování ve vnitrozemských vilách s mořem na dosah a úžasným klidem. Vybere si tu vskutku každý i opravdu nároční cestovatelé.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Štítky: ,

,.