Chorvatsko – Gradac

Obec Gradac je oblíbeným letoviskem Makarské riviéry a je jejím nejjižnějším místem. Gradac je umístěn na úpatí horského pásma Rilić u magistrály. Má množství fauny i flóry. Pěstuje se tu hodně vinná réva, olivy a tradici zde má též rybolov.

Letovisko vám nabídne ubytování v hotelech Labineca a Laguna, i v soukromí. Hotely bývají klimatizované a poskytuje animace pro děti a dospělé. Nový vzhled získaly hotelové residence v 90. letech. Nově tu stojí penziony Neptun a Posejdon.

Gradac obsahuje dlouhé a široké pláže z oblázků s pozvolným přístupem do moře. Stín jim poskytuje zdejší vegetace. Nejznámější je pláž Gornja vala na jihu obce, nejhezčí na Jadranu.

Sportovního a zábavního vyžití je tu dostatek. Můžete zkusit vodní sporty nebo tenis, večer navštivte diskotéku. Tradici tady mají lidové slavnosti, zejména v červenci Gradacká turistická noc nebo oslavy sv. Michala 29. září.

Z památek zhlédněte zbytky římských staveb, pozůstatky opevnění proti Turkům nad magistrálou. V blízkosti je též hřbitov se starým, zčásti dochovaným, barokním kostelem. Novodobým archeologickým výzkumem byly v Gradacu zjištěny základy budov ze středověku, zřejmě sídla starochorvatských panovníků.

Udělejte si výlet do městečka Metković nebo k Baćinskému jezeru, které je vzdáleno pouhých 8 km od Gradce u vesnice Baćina. Je to sladkovodní krasové jezero lehce stranou od pobřeží, komplex 6 propojených krasových závrtů. Hladina jezera je nad úrovní hladiny moře. Jezera zásobuje voda z Vrgorackého jezera uměle vytvořeným kanálem. S mořem je soustava závrtů spojena kanálem z let 1911 – 1912. V jezeře je mnoho ryb, jelikož brakická voda je pro ně vhodným životním prostředím. Okolní přírodní krajina je v blízkosti jezer hlavně v jarních měsících velice malebná, a to především díky bohatému růstu rostlinstva.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.