Chorvatsko – Crikvenica

Oblíbené letovisko Crikvenica je největší na přímoří Chorvatska a leží na jihovýchod od Rijeky u potoka Dubračina. Město Crikvenica má chráněnou polohu, nachází se na úpatí výběžků Veliké Kapely a má mírné podnebí. Jsou zde lázně, parky a bohatá vegetace.

Odtud vznikla i Crikvenická riviéra táhnoucí se od Jadranova přes Dramalj a Crikvenici až k Selce. Blíže k Crikvenici je Dramalj, kde rekreační zařízení jsou umístěna na poloostrůvku Kačjak.

Letovisko nabízí bohaté možnosti ubytování v hotelech, bungalovech i v privátních vilách v okolí. Je tu také mládežnický hotel Youth Hostel. Kemp a bungalovy Kačjak, hotely Riviera a Vali jsou v borovém lese v letovisku Dramalj.

Hlavní atrakcí Crikvenice je centrální oblázková pláž – Gradska plaža – dlouhá a placená. Přechází v hrubý písek a má pozvolný vstup do moře. Je vhodná i pro děti a zdravotně handicapované osoby. Jiné pláže jsou smíšené s oblázky a kameny. Pláže jsou tu velice čisté a některé byly dokonce vyznamenány Modrou vlajkou kvality. Je to městská pláž, Balustrada, Rokan a Omorika.

V Crikvenici máte možnost i sportovního vyžití: jachting, windsurfing, potápění, tenis a jiné míčové hry. V létě se tu konají závody plachetnic. Na jezeře Tribalj tu probíhá závod v orientačním potápění. Crikvenické okolí má také cyklistické stezky.

O zábavu v tomto letovisku též nebudete ochuzeni. Jsou zde diskokluby a diskoterasy, dále bary a vinárny. Oblíbené jsou tady také rybářské týdny.

Dříve byl v Crikvenici římský vojenský tábor Ad Turres, poté malá rybářská osada. Počátkem 15. století byl krckým knížetem postaven kaštel, tedy opevněný zámek. Později byla jeho část taktéž v majetku Habsburků a za jejich vlády zřízena důstojnická ozdravovna, poté změněna na dětský domov, v současnosti přestavěna na hotel.

Ve 20. století získala Crikvenica postavení klimatických přímořských lázní s hotely.

Crikvenica byla ve 20. a 30. letech oblíbena hlavně u českých návštěvníků, některé hotely dokonce Češi vlastnili. V posledních letech tu vznikla další hotelová i léčebná zařízení.

Výlet můžete podniknout po přímořské promenádní cestě lungo mare do blízkého letoviska Selce. Cesta zamilovaných míří do nitra země ke zřícenině Badanj nad městem, odkud budete mít výhled na Vinodol, což je údolí v zázemí Crikvenice. Navštivte také malé město Bribir s hradem. Budete moct využít i lodní výlety, třeba půldenní lodní výlet k mysu Kačjak anebo na ostrov Krk. Další alternativou je výlet do Vrbniku na Krku, kde ochutnáte proslulé místní víno a můžete se vykoupat v zátoce Sveti Marak. Celý den strávíte výletem do Bašky nebo na ostrov Rab. I místní hory jsou vhodné pro výlet skrze pěší turistiku, a tak pro nezapomenutelný zážitek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.