Chorvatsko – Biograd na Moru

Biograd na Moru je velice oblíbené malé město, hojně navštěvované v hlavní letní sezóně. Je součástí Severní Dalmácie, nachází se mezi městy Zadar a Šibenik na jadranském pobřeží u Pašmanského průlivu. Centrum města se tyčí na malém poloostrovku s několika přístavy a přímořskou promenádou nemalých rozměrů. Z biogradských břehů budete mít možnost zhlédnout Pašmanský průliv a ostrovy kolem něj, například Planac, Sv. Katarina s majákem a ostrov Pašman.

Biograd na Moru je populární letovisko, jenž má bohatou historii a přes 5 000 obyvatel. Cestovní ruch se zde rozmohl ve 20. – 30. letech minulého století, kdy sem začali přijíždět turisté (hlavně Češi) a v tuto dobu se zde začaly stavět také první hotely. V dnešní době je možné zkusit tu mnoho sportů či jiných aktivit. Nebudete se nudit a zároveň si odpočinete. Biograd dokonce nedávno získal i evropské ocenění za udržování hezkého vzhledu města a bohatou zeleň. Tamní turistické sdružení se tu každý rok stará o přípravu pestrého programu, jenž obsahuje mnoho vystoupení všeho druhu, přehlídky a ochutnávky domácích výrobků. Gurmáni si v Biogradu přijdou na své, kort v centru města s velkým množstvím restaurací. Hlavním zdrojem příjmů tu místní lidé získávají z rybářství, zemědělství a turistiky.

Velmi poučné je Vlastivědné muzeum ve středu Biogradu, v letních měsících je otevřené též ve večerních hodinách.

Biograd na Moru má řadu pláží. Oblázková pláž Dražica byla dokonce oceněna modrou vlajkou, což je znak čistoty. Zde byl vystavěn nový venkovní bazén se slanou vodou, vstup je bezplatný.

V blízkosti Biogradu jsou 3 národní parky – PaklenicaKornati a Krka. Dále zhlédněte též parky přírody – Telaščica a Vranské jezero. Je tu bohatá nabídka jak ubytování, tak i sportovně-rekreačních aktivit.

Zdejší středomořské klima je velice příjemné a hlavně příznivé k letní dovolené. V lednu se tady průměrně naměří 7°C a 24°C v červenci.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.