Chorvatsko – Baška Voda

 

Baška Voda se řadí mezi oblíbená letoviska a přístav na Makarské riviéře. V její blízkosti se pěstuje vinná réva, olivy a fíky či višně maraska. Jadranská magistrála není obtěžující pro turisty, jelikož prochází nad obcí.

Je bohatá na vegetaci – borové lesy dosahují až k oblázkovým plážím. Baška Voda se nalézá pod hradbou pohoří s názvem Biokovo, která je úchvatná. Tato lokalita se řadí k nejoblíbenějším ve Střední Dalmácii, má lidový charakter.

Co se týče koupání v Bašce Vodě, tak rekreanti bývají okouzleni místními dlouhými plážemi z jemných oblázků, které se táhnou kilometry na obě strany. Vstup do vody je pozvolný, tudíž vhodný i pro děti. Okolní borové porosty poskytují stín. Pláž Nikolina získala dokonce Modrou vlajku kvality.

Sportem to v Bašce Vodě vyloženě žije, a to především vodními sporty jako je potápění, jachting či vodní skútry. Úspěch zde mají též míčové sporty jako je tenis, beach volejbal, fotbal nebo minigolf. Díky přítomnosti hor je tu možnost i vysokohorských túr do pohoří Biokovo. Cyklisté si v oblasti Biokova také přijdou na své. A ani děti v Bašce nebudou ochuzeny, protože se tady myslelo i na výstavbu dětských hřišť.

Zdejší zábava je ve formě diskoték, barů či pobavení v restauracích. V hlavní sezóně se v Bašce Vodě odehrává také letní festival Baška Voda Summer, kde vystupují třeba lidové dalmatské pěvecké mužské soubory. Slavnosti se tu konají celoročně – oslavy svátku sv. Antonína, Panny Marie, sv. Vavřince a sv. Mikuláše, jenž byl patronem Bašky Vody.

Baška voda je mladé letovisko – první hotel byl postaven ve 40. letech 20. století, od 60. let 20. století už zde bylo rušněji.

Na hoře Gradina jsou zbytky byzantské osady. Je tu i několik kostelů – barokní kostel sv.Vavřince nebo farní kostel sv. Mikuláše.

V okolí budete moct podniknout mnoho výletů jako je procházka při pobřeží po promenádní cestě až do Makarské. Opačným směrem se dostanete do letoviska Brela. Dále se můžete podívat do podbiokovských podhorských vesnic Bast a Topići, kde se pořádá také ochutnávka tamních produktů, například vín. Další výlet lze podniknout do pohoří Biokovo nebo lodí na ostrov Brač.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.