Bulharsko – Burgas

Burgas, českými turisty velmi navštěvované bulharské letovisko, které leží jižně od města Varna, v tzv. Burgaském zálivu. Město je ze tří stran obklopeno jezery – Atanasovským, Burgaským a Mandrenským. K prvnímu osídlení tohoto města došlo až v 17. století, nejdříve bulharskými a později i tureckými rybáři. Dnes je Burgas nejdůležitějším přístavem na jihu Bulharska a zároveň pátým největším městem této země.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Tato turistická oblast je známá především příjemným černomořským klimatem, teplým mořem a širokými plážemi s tmavým pískem, který obsahuje magnetovec, jenž má léčebné účinky. Jelikož je Burgas i lázeňské město, najdete tu termální bazény a prameny, které mají teplotu okolo 40°C a jsou známé příjemnou chutí. Nad pláží je dokonce Nadmořský park, který je díky zelené oáze s fontánami skvělou volbou pro relaxaci.

V centru Burgasu najdete mnoho aktivit, které vám zpestří dovolenou. Můžete se procházet po přímořských bulvárech, které jsou plné restaurací, barů a menších obchůdků, kde si můžete nakoupit spoustu suvenýrů. Nejznámější je bulvár Alexandrovska, který prochází dvěma velkými náměstími. Na jednom můžete obdivovat hned několik nápaditých fontán a na tom druhém se můžete vyfotografovat u vysokého pomníku ruského vojáka, kterému místní přezdívají Aljoša.


Mezi další pamětihodnosti patří také kostel sv. Panny Marie, kostel sv. Ivana Rilského nebo kostel sv. Cyrila a Metoděje; to je jen zlomek všech kostelů a klášterů, které můžete ve městě najít. Dále je v letovisku velmi známé a turisty navštěvované archeologické muzeum, kde jsou vystaveny exponáty z archeologických nalezišť nedaleko Burgasu, či muzeum přírodních věd, které leží nedaleko umělecké galerie. Za vidění stojí i historická městečka Nessebar a Sozopol, do kterých se pohodlně dopravíte autobusem z Burgasu.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

,.