Belgie – Západní Flandry

Západní Flandry jsou přímořskou provincií vlámského regionu v západní Belgii. Flanderské pobřeží při Severním moři je dlouhé cca 60 km, lemují ho převážně písečné duny a břeh se jen pozvolna svažuje do moře. Přístup k mořskému pobřeží Vlámům zajišťuje stálý přísun čerstvých mořských ryb, garnátů a dalších mořských plodů, které jsou mezi Belgičany často vyhledávanou pochoutkou.

Flanderská kuchyně
Vlámové jsou považováni za největší gurmány na světě, zakládají si na kvalitě a čerstvosti surovin a jejich pestrém zpracování. Za národní pití je považována Jalovcová – kořalka z jalovcových bobulí, která se ve Vlámsku těší velké oblibě. Paradoxem ovšem je, že keř Jalovce je v Belgii chráněn, tudíž se základní surovina pro výrobu kořalky musí do země dovážet ze sousedních zemí. Během tradičních slavností si návštěvníci pochutnávají na pocukrovaných vaflích nebo kvalitních belgických pralinkách, jejichž receptura vznikla právě v belgických čokoládovnách. Výroba čokolády je proslulá po celé Belgii již od druhé poloviny 19. století a zakládá si zejména na vysoké kvalitě kakaových bobů a čistě přírodních surovinách.

Hlavní město Bruggy
Hlavním městem provincie Západní Flandry jsou Bruggy – město, které svůj zlatý věk zažívalo v období od 13. – 16. století, díky mezinárodnímu obchodu a kolonizaci. Bohatí kupci nikterak nešetřili při výstavbách honosných sídel, kostelů a veřejných budov. Dnešní návštěvníky města okouzlí historické budovy z červených cihel a vyhlášená muzea.

Historické památky
Současní obyvatelé Západních Flander si velmi váží historie svých měst a s láskou pečují o památky, které zde byly vystavěny, převážně v období pozdní gotiky. Žádné památky nehyzdí výškové budovy ani reklamní billboardy, v přilehlých ulicích nesmí jezdit auta. K nejkrásnějším památkám Západních Flander patří radnice v Bruggách, pozdně gotická radnice v nedalekém Damme s původními hodinami a působivou zvonkohrou.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.