Belgie – základní informace, obyvatelstvo

Belgie, jako jedna ze zemí „Beneluxu“ a také člen Evropské unie, je státem, který se jak svou velikostí, tak i počtem obyvatel, velice podobá České republice, ač je mezi nimi nemalý distanční rozdíl, a to zhruba 1000 km. Analogickými znaky obou zemí je i vášeň k dobrému pivu.

Pokud toužíte po poznání chodu Evropské unie, neváhejte navštívit právě Belgii. Je to velmi vyspělá evropská země s bohatstvím jak historickým, tak kulturním. Nejnavštěvovanějšími stále zůstávají Antverpy a Brusel, jenž je hlavním městem Belgie i celé EU, jelikož tu zastává svou funkci Rada ministrů stejně tak jako Evropská komise nebo Evropský parlament.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Brusel, jako belgická metropole, je bilingvální, tedy používá dva úřední jazyky – francouzštinu a vlámštinu. Ovšem pokud podniknete procházku tímto krásným městem, uslyšíte mnohem více jazyků, a to především díky velkému přistěhovalectví. Brusel je v dnešní době městem kosmopolitním.

Typické pro Belgii jsou různé speciality, jídla a nápoje. Belgická kuchyně je z velké části tvořena mořskými plody, jelikož je to země přímořská. Belgie je zemí gurmánů a je to znát i na jejich receptech. Mají též skvělou čokoládu – belgické pralinky, a pivo – Hoegaarden nebo Stella Artois.

Co se týče obyvatelstva v Belgii, tak to je skutečně rozmanité. Stát se dělí na 3 části – Vlámsko, Valonsko a Brusel. Sever je oblastí Vlámů, mluvících vlámštinou, tedy obdobou nizozemštiny. Jih je obýván Valony, kteří hovoří francouzsky. A v Bruselu se kombinují oba dva jazyky. Třetí úřední jazyk, který se zde používá už celkem zřídka (pouze na východě), je němčina. Jak se v různých částech Belgie mluví odlišně, jsou obyvatelé těchto regionů příbuzní a podobní vždy státu, ke kterému jazykově náleží, a to nejen mluvou, ale mnohdy také temperamentem a dalšími vlastnostmi a zvyky.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.