Belgie – náboženství, nakupování, tradice

Belgie, co se náboženství týče, je zemí převážně křesťanskou, kde asi 88 % tvoří římští katolíci, ostatních křesťanů je přibližně 2,4 %, další skupinou jsou muslimové, jichž je zhruba 2,5 % a zbytek je tvořen ateisty. V neděli tu bývají zavřené všechny obchody, jelikož zde lidé chodí pravidelně tradičně do kostelů na mše. Roku 1981 si muslimové v Belgii založili svou vlastní islámskou školu jménem Al-Ghazí. Velice prestižní a proslulé jsou však belgické katolické školy.

Tradiční jsou belgické sýry, pivo a pralinky. Tyto pochutiny přímo vystihují Belgii jako takovou. Avšak jste-li spíše materialisté, jistě nepohrdnete například typickými bruselskými krajkami, gobelíny nebo keramickými či skleněnými předměty. Belgie je střediskem světového obchodu pro prodej diamantů a nejen to, tady se také tyto drahé kameny vyrábějí a zpracovávají, což má v zemi již dlouholetou tradici. Obchody jsou otevřené od pondělí do soboty, ve velkoměstech můžete vyjít na nákupy i v neděli. Nezapomeňte tu navštívit i místní tržiště, kde budete mít možnost ochutnat a poté zakoupit různé rybí speciality a čokoládu. Větší města vám pro změnu nabídnou trhy se starožitnostmi a oblečením. Úplně nejkrásnějším suvenýrem je ale samozřejmě belgická kultura – obraz nebo kniha.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Belgičané vyloženě milují tradice, a tak se každoročně snaží pořádat všelijaké slavnosti, ať už hudební nebo taneční, anebo také maškarní průvody. Co se týče svátků, v Belgii se, stejně jako v ČR, slaví 1. leden, tedy Nový rok. Další podobností s naší zemí je oslava Velikonoc, jejichž průběh se od našich velikonočních tradic lehce liší. V tento den rodiče schovávají na zahradě vajíčka, a to jak skutečná, tak čokoládová, a děti pak mají za úkol je najít. Povídá se tu, že římské zvony nechaly vejce na zahradu spadnout. Dále v průběhu května oslavují den Nanebevzetí Páně a Letnice – lidé tedy míří do kostelů na mši. Vyhlášení samostatnosti je státním svátkem dne 21. července. Dnem všech svatých je 1. listopad, 11. listopadu si Belgičané připomínají konec 1. světové války. Největším svátkem je zde Sinterklaas, tedy Mikuláš, jenž předčí i Vánoce. Mikuláš, jedoucí na koni, dětem naděluje dárky a sladkosti 6. prosince. Děti mu píšou svá přání a do domů se dostává komínem.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.