Belgie – Bruggy

Rozlehlé, ale příjemně klidné město s výstavní architekturou z období renesance, baroka a neoklasicismu leží nedaleko severomořského pobřeží, v belgické provincii Západní Flandry, ve vlámském regionu. Město zaujímá rozlohu 138,5 km2 Bruggy je zároveň považováno za hlavní město provincie Západní Flandry a každoročně vítá turisty z celého světa.

Historie

Největší rozmach město zažilo v 11. století, kdy patřilo k jednomu z evropských center mezinárodního obchodu. Obchodníci z celého světa zde směňovali své zboží, se kterým připluli na lodích do nedalekého přístavu. V domě úspěšné obchodnické rodiny – Van der Burse vznikla úplně první mezinárodní směnárna na světě a od tohoto názvu bylo odvozeno slovo BURZA. Proto se město Bruggy může řadit k zakladatelům burzovního systému, v podobě, který funguje úspěšně dodnes. Město se pyšní také řadou kulturních památek a krásných přírodních zákoutí, které lákají turisty ke své návštěvě.

Turisticky zajímavá místa Bruggy

  • Náměstí všech stylů

Chloubou Bruggského náměstí je klasicistní radnice, kterou ze všech stran obklopují domy s krásně barevnými štíty z architektonických stylů baroka a renesance. V období adventu lze uprostřed náměstí navštívit a obdivovat známe Vánoční trhy, které jsou přehlídkou Vlámských tradic a kultury. Součástí náměstí je také věž Belfry, která se majestátně tyčí nad celým náměstím a svou úchvatnou hrou 47 zvonů dodává celému městu úžasnou atmosféru.

  • Muzeum čokolády

Belgie je proslulá výrobou vynikající čokolády, tak není překvapením, že i v Bruggy se nachází jak čokoládovna, ve které se vyrábějí Belgické pralinky, tak i muzeum čokolády. Každý návštěvník by si neměl nechat ujít tuto jedinečnou podívanou a spojit ji s atmosféru navozující ochutnávkou.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Štítky: ,

,.