Bulharsko – Autem do Bulharska

Objeďte památky a další atraktivity po vlastní ose. Někdo preferuje cestu vzdušnou čarou, autobusem či automobilem. Je jen na vás, co si vyberete.

Autem i do Bulharska – riziko či příjemná zkušenost?

Chcete vyrazit na dovolenou k moři na „vlastní nebezpečí“? Bojíte se, že by vás mohly zklamat cestovní kanceláře nebo si jen chcete vyrazit s rodinou a užívat si již od prvních najetých kilometrů? Do Bulharsko autem, to není takový problém!

Do Bulharska z Česka je to přibližně 1100 kilometrů. Samozřejmě také záleží odkud a kam vyrážíte, ale z Prahy do Burgasu přes Sofii je to asi necelých 1400 kilometrů, což je poměrně mnoho. Není jednoduché vydržet dlouho za volantem , o to náročnější je to v letní sezóně, bez klimatizace si můžete rovnou hodit oprátku.

Bohužel, co se týče benzínu, cena vás moc nepotěší ani v Bulharsku. Cesta jedním směrem vyjde minimálně na 2,5 tisíce a k tomu připočtěte ještě peníze za dálniční poplatky v Maďarsku, Slovensku, Bulharsku a popř. i Srbsku. Záleží na tom, jakou cestu zvolíte za nejpřijatelnější.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Pokud se vydáte přes Srbsko, pojedete většinu cesty až do Bulharska po dálnici. Cesta je o to příjemnější a hlavně rychleji utíká. Jediné potíže mohou nastat až na hranicích s Bulharskem, kde byste mohli zůstat v koloně i několik hodin, což není již tak lákavé.

Další možností je vydat se přes Rumunsko, nebylo by to sice po dálnici, avšak riziko nějaké delší kolony tu skutečně nehrozí. Minimální problémy mohou nastat, pokud byste vyrážely skrz hory, kde jsou malé a úzké silnice..

Nejlepší je vyrazit brzo ráno či pozdě večer, kdy teploty padají dolů. Nejen v Rumunsku si můžete užít krásu jejich Transylvánských Alp a pokochat se okolím.Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv možnost, nezapomeňte se na to pořádně vyspat!

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Štítky: ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

,.