Andorra – turistické cíle, slovníček

Největším městem Andorry je Andorra la Vella, což je také její hlavní město. S příměstskými oblastmi čítá počet jejich obyvatel kolem 40 000. Město je typické svými malebnými uličkami se specificky kamennou architekturou horských Pyrenejských oblastí. Dominantou města je Kostel Sv. Štěpána z 11. století – Església de Sant Esteve. Kostel – Esglesia de Santa Coloma – dokonce pochází z 9. století. Další významnou budovou je budova parlamentu, či kulturní centrum Government Exhibition Hall, jež je hlavním divadlem a muzeem země. Ve městě je také Muzeum del Parfúm – Muzeum Parfémů.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Dalším turistickým lákadlem je kostel Sant Serni ve městě Canillo, či kostely Sant Vincenc d´Enclar, Sant Andrew, či Sant Joan de Caselles. Hojně navštěvované jsou také nádherné a rozlehlé lázně Caldea Spa, historická budova v Orino – Casa d´Areny-Plandolit či modernistická Casa de Rull v Reusu.

Andorra3Andorra je bezcelní zónou, ovšem kromě výhodných nákupů poskytuje nepřeberné množství vyžití kulturního i sportovního. Jedná se o hornatou oblast Pyrenejí, takže v zimním období doporučuji navštívit třeba nejvyhlášenější andorská lyžařská střediska- El Tarter, Grau Roig, Pal-Arinsal, Soldeu či Pas de la Casa, či některá z menších. Turisticky hojně navštěvovaná je také lyžařská oblast Encamp-Grandvalira. Oblast je proslulá výbornými podmínkami pro lyžování, vždyť v roce 2011 se zde konala i Zimní Olympiáda!

V létě jsou zde také výhodné podmínky pro trekking (např. na Pic de Percanela) či jiné druhy nejen sportovních aktivit. Služby jsou zde kvalitní, přitom ovšem levnější než například v Alpách. Není se proto čemu divit, navštíví-li zemi každoročně kolem 11 milionů turistů. Mezi časté turistické zálibi v této oblasti patří také rybolov či lov, je ovšem třeba nezapomenout si zakoupit příslučný lovecký či rybářský průkaz.

Na území knížectví Andorra, jež leží mezi Španělskem a Francií, v blízkosti Katalánska, se mluví katalánsky, španělsky i frncouzsky.

Slovníček

Dobrý den! – Bon día!
Nashledanou! – Adéu!
Dobrou noc! – Bona nit!
Díky moc! – Moltes grácies.
Prosím – Sisplau
Co to je? – Qué es?
Kolik to stojí?- Quant costa?
Kde je… nádraží? – On es… l´estació?
vlevo – esquerra, vpravo – dreta
pivo – cervesa
Ztratil jsem se. – Estic perdut.
lyžařské středisko – areal d´esquí
jídelní lístek – menú de menjar

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.