Andorra – náboženství, nakupování, tradice

Náboženství v Andoře je velice jednoznačné – zhruba 99,1 % zdejších obyvatel zastává vyznání římsko-katolické, a to hlavně z důvodu velkého počtu původních obyvatel nebo lidí přistěhovalých z okolních států, kteří také vyznávají tento druh náboženství. Zbytek tedy uznává jiné anebo žádné náboženství.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Andorra1Andora, ležící mezi Španělskem a Francií, je zemí, která žije z nákupního a lyžařského turismu. Pyrenejská pohoří sem lákají turisty, kteří si zde mohou užít jak zimní, tak i letní dovolenou. Podmínky jsou uzpůsobeny pro lyžování, rovněž také pro vysokohorskou turistiku. Ale co se týče nakupování, to se teprve budete divit. Místní obyvatelé již od roku 2006 neplatí přímé daně, ale pouze DPH ve výši 4 %. Na výběr tu je řada obyčejných i luxusních obchodů, jež vás jistě okouzlí svými příznivými cenami. Úplně nejlépe se v Andoře nakupuje značkové oblečení, dále tabákové výrobky a alkohol. Jediným zádrhelem by snad mohlo být to, že je omezen počet výrobků na vývoz ze země, a to především kvůli pašeráctví, které je na hranicích i ve středu státu velice přísně hlídáno. V nákupním centru Pyrenées můžete najít mnoho stánků a obchůdků s různými druhy čokolád a cukrovinek. Snad jediné, co je tu opravdu velmi drahé, jsou hotely, z čehož Andořané hlavně těží.

Toužíte-li po poznání andorrských lidových tradic, určitě se vydejte na některou z jejich tradičních slavností, které jsou pořádány po celém knížectví. Nejznámější je tanec svaté Anny v Escaldes-Engordany. Nebudou tu chybět ani vystoupení tamních folkových tanečních skupin. Zúčastnit se nějakého z mnoha andorrských festivalů, je také vskutku zážitek. Co dalšího má v Andoře tradici, je výroba drobného koženého zboží, dále je velmi tradiční andorrské řezbářství a v neposlední řadě také kamenictví. Z jiného soudku – tradiční již delší dobu je zde též bezcelní obchod.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.